تاریخچه

شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا در تاریخ ۱۳۷۰/۲/۲۱ به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره ۲۳۵ مورخ ۱۳۷۰/۰۲/۲۱ در اداره ثبت شرکت های شهرستان فلاورجان و در تاریخ ۱۳۷۹/۱۲/۲۰ تحت شماره ۱۷۱۶۰ در اداره ثبت شرکت های شهرستان اصفهان به ثبت رسیده است. به موجب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۳/۰۹/۱۰به شرکت سهامی عام تبدیل و طی اعلامیه سازمان بورس و اوراق بهادار به شماره ۱۲۱/۲۹۶۶۷۸ مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۹در زمره شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار قرار گرفت. همچنین شرکت در تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۳۰در فرابورس اوراق بهادار تهران در گروه سایر محصولات کانی غیر فلزی با نماد کتوکا درج شده و سهام آن برای اولین بار در تاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۰مورد معامله قرار گرفت. در حال حاضر شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (سهامی عام) جزء واحدهای تولیدی ساب هلدینگ شرکت توکا تولید اسپادان می باشد. مرکز اصلی شرکت در اصفهان و کارخانه آن در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه واقع است.

بر اساس پروانه بهره برداری مورخ ۱۳۷۷/۵/۲۵ظرفیت تولید جرم های نسوز منیزیتی سالانه به مقدار ۷٫۰۰۰ تن و طی جواز تاسیس مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ با به بهره برداری رسیدن خط تولید جرم منیزیتی، ظرفیت تولید جرم های منیزیتی به ۱۴،۰۰۰ تن در سال افزایش یافته است و همچنین بر اساس پروانه بهره برداری تکمیلی اخذ شده در تاریخ ۱۳۸۱/۵/۱۳، ظرفیت تولید صفحات دریچه کشویی نسوز سالانه ۲۶٫۰۰۰ صفحه و بر اساس پروانه بهره برداری دیگری تولید جرم های آلومینایی به مقدار ۸٫۰۰۰ تن در سال می باشد.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده سه اساسنامه عبارت است از:

  • ساخت و تولید کلیه محصولات و فرآورده های نسوز، تعمیر و نگهداری انواع نسوز ها، انجام خدمات مکانیکی، برق، تاسیساتی، نصب و راه اندازی و کلیه عملیات پیمانکاری.
  • مشاوره، مطالعه و تهیه طرح نظارت و انجام پیمانکاری کلیه امور مربوط به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی.
  • صادرات و واردات کلیه ادوات و تجهیزات، ماشین آلات تولیدی و مواد اولیه ای که به نحوی از انحاء با موضوع فعالیت شرکت مرتبط باشد.
  • انجام کلیه معاملات، مبادلات مالی و بازرگانی و صنعتی و سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و مؤسسات که با موضوع فعالیت شرکت به طور مستقیم مرتبط باشد.

اخذ هر گونه نمایندگی از شرکت ها و سازمان ها در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت.

ساختار سازمانی

 

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال (شامل تعداد ۱۰،۰۰۰ سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰،۰۰۰ ریال) بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ ۷۲،۰۰۰ میلیون ریال (شامل تعداد ۷۲،۰۰۰،۰۰۰ سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱،۰۰۰ ریال) در پایان سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۵ افزایش یافته است.

تغییرات سرمایه شرکت
تاریخ افزایش سرمایه درصد افزایش سرمایه سرمایه جدید (میلیون ریال) محل افزایش سرمایه
۲۴/۰۴/۱۳۷۶ ۹۹ ۱٫۰۰۰ آورده نقدی
۳۱/۰۴/۱۳۷۷ ۵۹٫۷ ۱٫۵۹۷ آورده نقدی و مطالبات
۲۳/۰۸/۱۳۸۰ ۱۴۲٫۷ ۳٫۸۷۷ آورده نقدی و مطالبات
۳۱/۰۶/۱۳۸۱ ۲۸٫۶ ۴٫۹۸۶ آورده نقدی و مطالبات
۳۱/۰۱/۱۳۸۴ ۴۳٫۸ ۷٫۱۷۱ آورده نقدی و مطالبات
۱۶/۰۹/۱۳۸۴ ۳۹٫۴ ۱۰٫۰۰۰ آورده نقدی و مطالبات
۲۸/۱۱/۱۳۸۵ ۶۵ ۱۶٫۵۰۰ آورده نقدی و مطالبات
۰۲/۰۹/۱۳۸۸ ۴۵٫۴۵ ۲۴٫۰۰۰ آورده نقدی و مطالبات
۱۷/۰۲/۱۳۹۳ ۲۰۰ ۷۲٫۰۰۰ آورده نقدی و مطالبات

مضافاً مطابق صورت جلسه مورخ ۲۸/۰۹/۱۳۹۵، هیئت مدیره شرکت تصمیم دارد جهت تأمین مالی قسمتی از اجرای طرح توسعه تولید جرم های نسوز در منطقه ویژه اقتصادی هرمزگان، سرمایه شرکت را از مبلغ ۷۲ میلیارد ریال به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد. از این بابت اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه طی اطلاعیه شماره ۳۲۰۲۲۶ مورخ ۱۲/۱۰/۱۳۹۵ در سامانه کدال منتشر گردید و در تاریخ تهیه این یادداشت ها، جهت دریافت موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار،  بیانیه ثبت افزایش سرمایه شرکت در کمیته آن سازمان تحت بررسی و اظهار نظر می باشد.

سهامداران عمده شرکت در پایان سال ۱۳۹۵ و  تاریخ تایید گزارش
ردیف نام سهامدار ۳۰/۱۲/۱۳۹۵ تاریخ تایید گزارش
تعداد سهام درصد تعداد سهام درصد
۱ شرکت توکا تولید اسپادان(سهامی خاص) ۲۷,۳۳۶,۹۸۲ ۳۷٫۹۸ ۲۶,۲۸۶,۹۸۲ ۳۶٫۵۰
۲ شرکت فرآورده های نسوز قشم (سهامی خاص) ۱۴,۲۵۰,۴۸۰ ۱۹٫۷۹ ۱۴,۲۵۰,۴۸۰ ۱۹٫۷۹
۳ شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد (سهامی عام) ۱۱,۲۵۷,۱۸۵ ۱۵٫۶۳ ۱۱,۲۵۷,۱۸۵ ۱۵٫۶۳
۴ شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان(سهامی عام) ۳,۰۵۰,۷۲۵ ۴٫۲۴ ۳,۰۵۰,۷۲۵ ۴٫۲۴
۵ شرکت سرمایه گذاری سلیم(سهامی عام) ۱,۸۹۷,۹۵۰ ۲٫۶۴ ۱,۸۹۷,۹۵۰ ۲٫۶۴
۶ شرکت مدیریت توسعه سرمایه گروه پتروشیمی ایرانی ۱,۴۹۲,۳۲۷ ۲٫۰۷ ۱,۴۹۲,۳۲۷ ۲٫۰۷
۷ شرکت بازرگانی توکا تدارک (سهامی خاص) ۱۰،۹۹۰ ۰٫۰۱ ۱۰،۹۹۰ ۰٫۰۱
۸ شرکت تولیدی لاستیکهای صنعتی مبارکه(سهامی خاص) ۱۰،۰۹۰ ۰٫۰۱ ۱۰،۰۹۰ ۰٫۰۱
۹ سایر ۱۲،۶۹۳،۲۷۱ ۱۷٫۶۳ ۱۳،۷۶۴،۲۷۱ ۱۹٫۱۱
جمع ۷۲،۰۰۰،۰۰۰ ۱۰۰ ۷۲،۰۰۰،۰۰۰ ۱۰۰